Історія розвитку Паблік Рілейшнз - Паблік Рілейшнз


Паблік Рлейшнз - Історія розвитку Паблік Рілейшнз - Паблік Рілейшнз Поняття «Паблік Рілейшнз»

Термін «Public relations» має американське походження. Вперше він був спожитий в 1807 р. Томасом Джефферсоном. У чернетці свого «Сьомого звернення до конгресу» він викреслив слова «стан думки» і вписав «суспільні відносини». У 1832 р. в Ієльськом університеті вперше заговорили про Паблік Рілейшнз в сенсі «relations for the general good» (відносини ради загального блага).
В кінці XIX в. стала відомою фраза американського підприємця Вільяма Вандербільда «the public be damned» (суспільство повинне бути прокляте). Це вираз пізніше був замінений новим девізом «the public be informed» (суспільство повинне бути інформоване).

Паблік Рілейшнз в сучасному сенсі стали розвиватися тільки з початку XX сторіччя. Для цього існували дві передумови:

    Вибротрамбовка masterpac виброплиты diam и masterpac.
  1. індустріалізація, що росте, зумовила напружені відносини між громадськістю і підприємцями;
  2. здешевлення виробничого процесу в засобах масової інформації зробило їх доступнішими, і їх вплив на суспільство зріс.

Завдяки публікаціям так званих «muckrakers» (журналістів і письменників, що відображають соціальні недоліки) увага населення постійно притягувалася до сучасного соціального положення. Думка про те, що без підтримки не можуть вирішуватися скільки-небудь значущі питання, привела до здійснення перших ПР-заходів.

В 1903 р. Чи Айві Ледбеттер залишив роботу репортера і став газетним агентом. У 1904 році він заснував перше агентство по Паблік Рілейшнз. Паблік Рілейшнз мали у той час виняткового функцію отакого «отбелівателя» і концентрували свої зусилля в основному на роботі з пресою. Ставши в 1914 році особистим радником Джона Д.


Tags: , , , , , ,

Паблік Рлейшнз


Схожі записи

This entry was posted on Thursday, March 13th, 2008 at 09:15 and is filed under Паблік Рлейшнз. You can follow any responses to this entry through the feed. Both comments and pings are currently closed.
Сонник онлайн толкование снов бесплатно