Методи Паблік Рілейшнз - Паблік РілейшнзОснови комунікації в Паблік Рілейшнз

Паблік Рлейшнз - Методи Паблік Рілейшнз - Паблік Рілейшнз Визначення комунікації універсальне для ПР, менеджменту і маркетингу.

Комунікації - це обмін інформацією між двома або більш людьми.

Значущість комунікацій як сфери діяльності області знань в розвинених країнах росте. Найпростіша модель комунікації - це S-М-R, де S (source) - джерело, що посилає повідомлення М (message) одержувачеві, - R (receiver). R і S сполучає зворотний зв′язок.

Функції ПР в сучасних комунікаціях полягає в кодуванні і декодуванні повідомлення, що посилається джерелом

Джерело - це особа або організація, що генерує повідомлення. Зазвичай джерело має уявлення про те, як би він хотів, щоб повідомлення інтерпретувалося одержувачем. Проте результат інтерпретації, тобто тлумачення повідомлення одержувачем, визначається поряд чинників, і перш за все, кодуванням.

Меблі на замовлення, виготовлення меблів у Чернівцях на http://chernivtsi-city.com/info/317.

Кодування - це представлення ідеї, яку прагне донести до одержувача джерело, в кодах або символах. Кодування повинне забезпечити інтерпретацію повідомлення одержувачем відповідно до мети комунікації, поставленої відправником.

Повідомлення - це закодована ідея, те, що хотів повідомити джерело одержувачеві.

Оскільки комунікація - цілеспрямована дія, важливо знати, що ж складає повідомлення. У числі ведучих компонент повідомлення три:

  1. зміст повідомлення - що воно, власне стримає - думки, аргументи, доводи, факти;
  2. засіб передачі (канал) повідомлення, - телебачення, особиста зустріч, газета, журнал, радіо, вуличний щит, публічний виступ;
  3. особа, що робить повідомлення. Чинник ухвалення, симпатії до особи грає важливу роль.

Декодування повідомлення - це переклад його мовою одержувача. Декодування визначається особистим сприйняттям одержувача, його здатністю розпізнавати і інтерпретувати коди, використані для передачі ідеї. Тому декодування носить певною мірою суб’єктивний характер.


Tags: , , , , , ,

Паблік Рлейшнз


Схожі записи

This entry was posted on Monday, March 3rd, 2008 at 09:15 and is filed under Паблік Рлейшнз. You can follow any responses to this entry through the feed. Both comments and pings are currently closed.